B E L E K


Deniz, kum güneş ve golf sporunun birleştiği yer, Belek, Akdeniz sahillerinde, Antalya ilinin 30 kilometre doğusunda yer almaktadır. Antalya ilinin Serik ilçesine bağlı bir beldedir. Akdeniz kıyısında, kendisine özgü çam ormanları ile oldukça farklı özelliklere sahip bir turizm cennetidir. Belek’in doğal güzelliği 1984’te keşfedilmiştir ve bölge “Belek Turizm Merkezi” olarak ilan edilmiştir. Sonraki yıllarda, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği ile Turizm Bakanlığı arasındaki işbirliği sayesinde, Belek bugünkü konumuna ulaşmış ve dünya üzerinde bir cennet haline gelmiştir.

4.1.1

webbelek1

Son yıllarda, sadece günümüz turistleri için değil, aynı zamanda gelecek bin yılın turistleri için de göze hitap eden planlı turizm modeli yaratmak amacıyla, Turizm Bakanlığı tarafından seçilmiş bir bölgedir. Turizm Cenneti. BELEK Bölgede toplam 33 adet dört ve beş yıldızlı otel ve birinci sınıf tatil köyü ile 6 adet golf kulübü bulunmaktadır. Tümü birinci sınıf olarak belirlenmiş tesisler aileler için ideal bir ortam olup, en titiz şekilde konuklarını memnun etmek amacıyla birçok olanak ve hizmet sunmaktadır.


Tesislerin tümünde gece aydınlatmalı tenis sahaları, kapalı ve açık yüzme havuzları, tam donanımlı sağlık ve fitness merkezleri, oyun alanları ve daha birçok olanak bulunmaktadır. (Kongre salonları, futbol sahaları gibi) Yaz ve bahar aylarında eşsiz doğa örtüsüyle bütünleşmiş olan birinci sınıf golf sahaları, mavi bayraklı sahilleri ve çevresindeki tarihi eserleri ile turizme hizmet veren Belek kış aylarında ise otellerin bünyesinde bulunan geniş konferans salonları ile konferans turizmine hizmet vermektedir.

webbelek3

webbelek7

Kısa bir süre içerisinde gelişen golf sahaları ile Belek Dünya golf turizminde tartışılmaz bir konuma ulaşmıştır. Yapay olmayan doğası ve golf sahaları ile aynı anda 2’den fazla sahada golf oynamak mümkündür. Yüzlerce hayvan türünün yasadığı Belek ormanları, Dünyada sadece beldede bulunan Tyto Alba Baykuşuna ev sahipliği yapmaktadır.


Ayrıca yılın 12 ayı içinde Belek ormanlarında 109 farklı kuş türünün izlenmesi 574 farklı bitki türünün bulunması ve rengarenk Belek ve çevresine özgü çiçekleri, ağaçlarıyla ekolojik turizmde Belek adının ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Bu özelliklerinden dolayı Belek her yıl yüzlerce doğa hayranını misafir etmektedir.

webbelek6

webbelek5

Belek ayrıca Akdeniz’in simgelerinden olan caretta caretta kaplumbağaları da yumurtalarını bırakmak için seçtikleri ender sahillerden biridir. Her yıl yumurtlama döneminde Belek’in mavi bayraklı sahillerine gelen caretta caretta’lar güvenli bir şekilde yumurtalarını bıraktıktan sonra tekrar Akdeniz’in tuzlu sularına dönmektedir.


Belek Turizm Merkezi tüm dünyaca bilinen tarihi eserlere yakınlığıyla da ayrı bir öneme sahiptir. Aspendos ve Perge antik kentleri Belek Turizm Merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta. Yine doğa turizmine hizmet veren Kurşunlu milli parkı da Belek Turizm Merkezine yaklaşık 20 km mesafededir. Günlük turlarla Manavgat çayı, Alanya ve Antalya’nın diğer turizm alanlarına ulaşım çok kolaydır.

Belek Turizm Merkezine 35 km olan Köprülü çayı ise rafting tutkunları için ideal bir parkur oluşturmaktadır. 5 yıldızlı otelleri ve 1.sınıf tatil köyleri bulunan Belek’te yılın 12 ayı açık olan turistik işletmeler dünya turizmine hizmet vermektedir. Yılın 12 ayı birden fazla turizm türünü canlı bir şekilde yaşayan Belek Turizm Merkezi her yıl on binlerce turistin tatilini huzur içinde geçirmelerini sağlamaktadır.

webbelek4

BELEK BEACH PARK


webbelekbeach1a

Kemerleri ve şelalesi ile Antalya bölgesinin dünyaya açılan kapısı olan Belek, eğlenme ve dinlenme için gayet iyi bir tercihidir. Yıl boyu ziyaretçileri, güneş, güzel kum plajları ile cazibe merkezlerinin başında gelmektedir.

Belek Beach, günün yorgunluğunu atmak ve farklı dolu dolu bir tatil günü geçirmek isteyenler için tasarlanmış eşsiz bir sahil projesidir. Sahilimize gelmek isteyen konuklar; ister tek başına ve isterse ailesi ya da dostlarıyla güzel bir gün geçirmek için buraya geldiklerinde yapmaları gereken tek şey, sadece sunulan çeşitli eğlence ve dinlence seçeneklerinden bir tanesi seçmektir.


Belek Beach bugün her türlü aktiviteyi yapabilmek için uygun konfor ve yapı donanımına sahiptir. Geleneksel Türk konukseverliği, yüksek kalitede yemek, denizin ve güneşin tadını çıkarmak amacıyla Belek Beach’e gelecek misafirlere sonsuz eğlence ve gezi imkânları sunan Belek Beach’in verdiği hizmetler gelen konuklarımızı memnuniyete ulaştırmanın garantisidir.

webbelekbeach2a

ULAŞIM

 • Avrupa’dan uçakla yaklaşık 3 saat
 • Moskova’dan uçakla 2:45 saat
 • Londra’dan yaklaşık 3:50 saat
 • Havalimanından Belek; 30 dakika
 • Antalya’dan
 • Uçakla İstanbul; 55 dakika
 • Uçakla İzmir; 1 saat
 • Karayolu ile Kapadokya; 5 saat
 • Karayolu ile Pamukkale; 3 saat
 • Karayolu ile İzmir’den Efes; 1 saat *Düzenli ulaşım,
 • 80-150 m kumsal genişliği,
 • 300 gün güneşli hava,
 • Ortalama deniz sıcaklığı : +22 Cº,
 • Nem oranı %55

TARİHİ ÖZETİ

Turizm’in değişen yüzü sloganıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti misafir eden Belek son yıllarda Türk ve dünya turizminin vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Uzun sahil şeridi eşsiz doğa örtüsü kendine özgü fıstık ve cam ormanlarıyla burada yaşayan kuş ve bitki çeşitleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

1980’li yıllarda minik bir sahil köyüyken keşfedilen Belek kısa süre içerisinde turizm yatırımcılarının dikkatini çekmiş ve bir süre sonra turizmin gözbebeği haline gelmiştir. Geniş çam ormanları ve benzersiz ekolojik yaşamıyla kısa sürede Dünya turizminde söz sahibi olan Belek Akdeniz’in en güzel köşelerinden biri olan Antalya iline bağlıdır. Şehir merkezine ve çevredeki turistik gezi alanlarına yakın olan Belek yurt dışından gelen turistlerin ilgi odağıdır. Yılın her mevsimi turizmi yaşayan Belek turizmin birden fazla dalına hizmet vermesiyle de ünlüdür.

0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Mesajı gönder

Maalesef şu anda çevrimiçi değiliz. Mesaj bırakırsanız size geri döneriz..

* İsminiz
E-Posta adresiniz
* Telefon
* Konu/Emlak No
* Mesaj / Sorunuzu açıklayın
CANLI DESTEK BAŞLAT

Hoşgeldiniz !

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Canlı destek başlatarak zamandan kazanın.

* İsminiz
* Mesaj / Sorunuzu açıklayın
Canlı destek - Çevrimiçiyiz !
Değerlendirme

Sizlere daha iyi hizmet verebilmemize yardımcı olun! Lütfen verilen hizmeti değerlendirin.

Vermiş olduğumuz hizmete nasıl puan veriyorsunuz?